Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Süreci

Şehirlerarası evden eve nakliyat sürecini kolay ve sıkıntısız hale getirmenize yardımcı olmak için, en güzel evden eve nakliyat ipuçlarını bir araya getirdik.

Evden Eve Nakliyat Firması İle Çalışmak Neden Önemli?

Yapılan bir araştırmada insanlar ortalama 7 yılda bir taşınırlar. Fakat şehirlerarası nakliyat firmaları bunu her gün yapıyor. Nakliyat işletmesi ile çalışmak işin fiziksel bitkinliğini onların profesyonel ellerine vazgeçmek demek.

Profesyonel nakliyat şirketleri eşyaları nasıl ambalajlayacaklarını, eşyaları kapılardan nasıl geçireceklerini, merdivenden nasıl indirileceğini ve nakliyat kamyonuna nasıl stoklanacağını daha iyi bilirler.
Nakliyat işletmesi ile çalışarak taşınma sürecindeki yükünüzü en aza indirir, yararlılığı had safhaya çıkarır. Yeni konutunuza olabilecek en kısa vakitte yerleşme ihtimali bulursunuz. Belki daha evvel kent içi nakliyat için kamyon yakalayıp taşımayı dostlarınız ile hakikatleştirmiş olabilirsiniz. Ancak şehirlerarası nakliyat çok daha güçtür bu güçlüğü profesyonellere vazgeçmenizi öneririz.

Şehirlerarası Konuttan Konuta Nakliyat İçin En İyi Teklifleriniz Nelerdir?
1- Bir Tasarı Hazırlayın:

Taşınma ya karar verdikten hemen sonra yeni konuta yerleşene kadar haftalık bir taşınma tasarıyı hazırlayın. Bu tasarıya sadık kalarak işleri adım adım reelleştirin. Tasarı ile birlikte taşınacak eşyaların bir listesini çıkarın ve bu listeyi hem öneri alırken hemde taşınmayı karalaştırdığınız nakliyat işletmesi ile bir kopyasını paylaşarak taşının.

2- İnceleyin :

Taşınacağınız nakliyat şirketine karar vermeden evvel ve süreç ile alakalı öbür sualleriniz için internete azıcık araştırma yapın ve okuyun. Usunuzdaki suallere yanıt bulmaya çalışın. Uyuşacağınız nakliyat şirketine sual sormaktan çekinmeyin. Enakliyat nakliyat sürecinin her düzeyi hakkında onlarca yazı yazdı azıcık müddet ayırıp bu yazıları okuyun verimini göreceksiniz.

3- Erken Rezervasyon Yapın:

Şehirlerarası konuttan konuta nakliyat için en az bir hafta evvel bir nakliyat şirketi ile taşınma gününüzü netleştirip uyuşma yapmanızı öneriyoruz. Bu müddet çok uzun olmasın ve çok yakında olmasın taşınma gününe. Taşınma gününe birkaç ay kala uyuşmak çoğu defa ters tepiyor bilginiz olsun.

4- Süreci Yazılı Yürütün:

Taşınma sürecinde nakliyat şirketi ile olabildiğince fazla bilgi paylaşın. Eşyanızın, bina girişi, cadde ve kamyon park alanı fotoğraflarını paylaşın. Uyuştuğunuz maliyet taşınma tarihi, konutunuzun kat rakamları, eşyaların nereden nereye taşınacağı, ekstra bir yere eşya vazgeçilecek mi, kamyon konuta ne kadar yaklaşabiliyor ve konut adreslerini yazılı olarak nakliyat şirketi ile paylaşın. Böylece uyuştuğunuz her şey net olur.

5- Taşımayı Yapacak Kamyonun Plakasını Bilin:

Şehirlerarası konuttan konuta Nakliyat şirketi ile uyuştuktan sonra nakliyat işletmesinden taşımayı yapacak kamyonun plakasını isteyin. Şayet işletme size bir hayli vasıtasının olduğunu söylüyorsa tüm vasıtaların plakasını isteyin. Ayrıca şayet bu plakalardan birine sahip bir vasıta gelmezse taşınmayacağınızı iletin.

Kocaeli Ankara Arasında Taşınana Müşterilerimizin Yorumları

Mustafa GİRAY – ANKARA – KOCAELİ

Şehirlerarası ilk defa eşya taşıdığım için çok endişeliydim fakat taşınma işleminin hem temiz hem hızlı olması içimi rahatlattı. Paketleme konusuda usta bir ekibe sahip bir nakliyat şirketi. Ayrıca ekstra para isteyen çirkef firmaların aksine yemek ısmarlamak istediğimizde onu bile kabul etmediler. Kesinlikle tavsiye ederim.

Yıldırım AYDOĞDU – KOCAELİ – ANKARA

Kocaeli’den Ankara’ya ev eşyası taşıdık. Memnun kaldık, profesyonel taşıdılar. Paketleme gayet güzeldi. Vaktinde gelip, akşamında teslim ettiler. Eşyalar sağlam geldi.

Eray SAĞLAM – KOCAELİ – ANKARA

Uğur bey ve ekibine teşekkür ederim. Gerçekten nakliye işlemini bizim için kolaylaştırdılar. Taşınma hizmeti almayı düşünenler bu firmaya güvenebilir.