Nakliyat Anında Dikkat Edilmesi Gerekilen Beş Eşya

gebze-nakliyat-hisarNakliyat esnasında ufak tefek çaplı kazalar yaşamanız doğaldır. Gebzede sigortalı ve kurumsal nakliyat kapsamında belli maliyetleri karşılayabilecek olsanız da bazı ayrıntılara önem göstererek muhtemel zararları en başından önleyebilirsiniz.

Gebze evden eve nakliyat denilince ilk akla yorucu bir iş gelir, sonrasında da eşyaların zarar görmesi korkusu. Bazı zararlar maddi olarak karşılanabilme imkanı olmasına rağmen manevi olarak yerinin doldurulması oldukça zordur. Bu sancılı süreci olabildiğince sıkıntısız, zararsız geçirmek için yapılacak en önemli şey profesyonel bir nakliyat firması ile anlaşmaktır. Uzaman elemanlar tarafında yapılacak paketleme ve kolileme işlemlerinin ardından planlı bir nakliye süreci kaza riskini en aza indirecektir.

Taşınma anında dikkat edilmesi gerekilen on eşya şu şekilde sıralanabilir.

1) Beyaz Eşyalar (Çamaşır Makinesi, Buzdolabı, Bulaşık Makinesi…)

gebze-nakliyat-beyaz-esyalar
Beyaz eşyalar ağırlık ve hassas olmaları sebebiyle çizilmeye ve arıza yaşamaya en uygun olan eşya grubunun başında gelir.
2) Porselen Yemek Takımları

gebze-nakliyat-yemek-takimlari-ve-tabaklar

Küçük bir kaza sonucu bir tabak veya bardak kırılması koca takımı bozmak için yeterlidir. Bu nedenle yaşanacak küçük aksilik sonucu zarar görecek birkaç parça bütün bir takıma mal olması bilincinde olup buna göre azami dikkat göstermek gereklidir.
3) Cam Eşyalar ve Ayna

gebze-nakliyat-ayna

Cam olan her şey nakliyat sektöründe başlı başına risktir.

5) Koltuk Takımı

gebze-nakliyat-koltuk

Düzgün şekilde ambalajlanmazsa ya ayakları kırılır, ya kumaşları yırtılır ya da lekelenirler. Gebze evden eve nakliyat kamyonlarında çok yer kaplayan koltuk takımları hassas nakliye gerektiren eşyalardandır.