Kocaeli evden eve nakliyat hizmeti

kocaeli-evden-eve-nakliyat-hizmetiKocaeli ülkemizin sanayi merkezi olması ve bulunduğu coğrafi konum gereği ülkemizin ana kara yollarının büyük çoğunluğu Kocaelinden geçmektedir. Bu nedenle Kocaeli evden eve nakliyat piyasası rekabetinin en yoğun yaşandığı yerlerin başında gelir. Tüm evden eve nakliyat firmalarının en sık kullandığı güzergâh olması dolayısı ile birçok firma Kocaeli evden eve nakliyat pazarından pay almaya çalışmaktadır.

Bir sektörde rekabetin çok yoğun olması tüketici açısından olumlu görülebilir. Ancak kocaeli evden eve nakliyat sektöründe tüketiciyi koruyucu nitelikte yeterli yasal düzenlemenin olmaması müşterin şirketler tarafından zaman zaman mağdur edilmesini beraberinde getirebilmektedir. Tüketicinin en büyük sorunu iyi ve dürüst firmalarla onlara benzemeye çalışan tüketiciyi eksik bilgilendirerek iş kapmayı hedefleyen taklit şirketleri birbirinden ayırmaktır. Nakliyat aracı olmayan müşterinden işi bağladıktan sonra kamyon ve işçi bulmayı düşünen kişi ve kuruluşlar hakkında dikkatli olmamız daha sonra üzülmemek için çok gereklidir.

Pek çok Kocaeli evden eve nakliyat şirketi de bu rekabet ortamında bir miktar yükselmek için kendini kurumsal firma olarak tanıtmaktadır. Bu nedenle özellikle internet sitesinde limited şirket ve anonim şirket olduğunu iddia eden şirketlerin isimlerini Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinin internet sitesinde “unvan sorgulama” kısmına yazıp baktığımızda genellikle bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığı neticesi ile karşılaşmaktayız. Eğer şirketi unvanı Ticaret sicilde kayıtlı değil ise bu firmalardan uzak duralım çünkü bu konuda yalan söyleyen firmaların bize vereceği sözleri tutması da pek olası değildir.

Kocaeli ilimiz bulunduğu yer itibariyle hem İstanbul’a çok yakın hem de iki denize kıyısı olduğundan her şehrin olmak istediği bir konumda bulunmaktadır. Gelişmiş bölgelere yakınlığı, gelişmiş sanayisi ve ticaret yolları üzerinde bulunması bu ilimize sürekli bir nüfus hareketliliği getirmektedir. Kocaeli evden eve nakliyat hizmeti ihtiyaçlarının birçoğu Kocaeli evden eve nakliyat firmalarından ziyade İstanbul firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı olması sebebiyle Kocaeli özellikle uzun mesafeli şehirlerarası evden eve nakliyatlarda İstanbul ile birlikte ele alınmayı gerektirmektedir. Bu nedenle gerek İstanbul gerekse Kocaeli evden eve nakliyat firmaları uzun mesafeli şehirlerarası evden eve nakliyat işlerini optimize etmek için her iki ilden giden ve gelen ihalelere bakmalıdırlar.