Gebzede Nakliyat Esnasında Hangi İşleri Yapılır

gebzede-nakliyat-esnasinda-hangi-isleri-yapilirGebzede Nakliyat Şirketleri Taşıma Esnasında Hangi İşleri Yaparlar, Hangi İşleri Yapmazlar?
İlk kez taşıma tecrübesi olacak herkesin aklına ilk gelen şey ”gebze evden eve nakliyat firmaları eşya taşıma esnasında hangi işleri yaparlar, hangi işleri yapmazlar” sorusudur.
Evden eve taşımacılıkta da anlaşmaya bağlı olarak anahtar teslimi taşıma gerçekleştirilir.
Müşteri ile anlaşmaya bağlı olarak duvar montajı, avize montajı ve perde montajı ekstra iş olarak yapılır.
Standart olarak yapılanlar; beyaz eşyaların sökülüp kurulması yapılır(buzdolabı,fırın,bulaşık makinası,çamaşır makinası,difriz vb.), ahşap mobilyaların demontesi ve kurulumu yapılır, ankastre eşyaların sökümü yapılır.
Taşınacak eşyaların paketlemesi yapılması durumunda temiz paketleme malzemeleri kullanmak lazımdır.
Yukarda saydığımız maddelerin hepsini Gebze evden eve nakliyat olarak gerçekleştirmekteyiz. Özel olarak istediğiniz arzularınızı firma yetkilisine bildirmelisiniz. Eşyalarınızın komple sökülüp ve tarafımızca yeni evinize kurulumunu kusursuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Siz de kaliteli ve güven dolu bir nakliye hizmeti almak istiyorsanız gebze evden eve nakliyat Hisaroğlu nakliyat ile iletişime geçiniz.

Taşıma günü yaşanan sorunlar;
1.Anlaşılan detayların farklı olması: Firma ile paylaştığınız oturduğunuz evin kat oranı, odaların sayısı, eşyanın miktarı, eşya türü gibi etkenlerden birinin farklı olması durumunda firma itirazda bulunacaktır. Örneğin evinizin oda sayısı 4+1 dir. Ancak sizi firmaya 3+1 dediniz. Bu durumda taşınma günü firma doğal olarak söylenen detayların farklı olduğunu
ve fiyat değişikliği talebinde bulunacaktır. Başka bir örnek verecek olursak evinizin kat sayısı ile ilgili bir anlaşmazlık çıkabilir. Bu tür anlaşmazlıkları yaşamamak için yapılacak en iyi ve kesin çözüm nakliye firması ile aranızda anlaştığınız durumları yazılı hale getirin. Atalarımız boşuna “Söz uçar yazı kalır.” dememişler. Anlaştığınız şartları e-posta, sms, bir Hisaroğlu Nakliyat Sözleşmesi hazırlayıp karşılıklı imzalayabilirsiniz.
tasima-gunu-yasanan-sorunlar
2.Araç ile taşınacak ev arasında mesafe farkının olması: Eğer bu mesafeler 25 metreden fazla ise firmalar çalışanlara mesafe farkı öderler dolayısıyla bu farkı sizden çıkarmaya çalışırlar. Eğer ev ile araç arasında ciddi bir mesafe farkı var ise bunu mutlaka firmaya iletmelisiniz. Aksi halde istenen fark yüzünden taşınma ertelenebilir. Kocaeli Gebze, Darıca gibi yerlerde de bu sorun yaşanmaktadır. Sokakların dar olması ve sokağa park eden araçlar yüzünden gebze evden eve nakliyat kamyonları taşınmanın yapılacağı sokağa girememektedir. Ayrıca bazı sitelerin site girişleri nakliyat kamyonlarına girişi için uygun olmadıklarından site içine giriş yapamıyor. Bu nedenle oluşan mesafeler için ek ücretler isteniyor. Firmanın bu durumda fiyatı makul oranlarda arttırması hakkıdır. Fakat fiyatı çok fazla arttırmalarını doğru olmayan bir harekettir. Fiyat arttırımı da mesafeye göre 15%, 20% olabilir. Bu durumun çözümü nakliye şirketini ekspertize çağırmak ve yakınlarınızdan bilgi alabilirsiniz. Onlar taşınırken nelerle karşılaştıysa üç aşağı beş yukarı sizde yakınlarınızın yaşadıklarını yeniden tecrübe edeceksiniz.
Aşağıdaki maddeye özellikle dikkat çekmek istiyoruz. Bazı nakliye firmalarının araçları ev taşınacılığına uygun değildir. Yani küçük araçları vardır. Pikap dediğimiz türden. Siz değerli müşterilerimiz ; size tavsiyemiz her şeyden önce kurumsal olan ve geniş araç filosu olan nakliye firmalarını seçiniz. Hisaroğlu Gebze evden eve nakliyat olarak bu hususta kendimize güveniyoruz. Araçlarımız en hacimli olan eşyayı bile alabilmektedir. Her zaman dediğimiz gibi müşteri memnuniyeti bizim varlığımızdır.
3.Eşyanın gelen nakliyat aracına sığmaması: Bu duruma tanık olmanız iki şekilde olabilmektedir. Birincisi şirket yetkilisi eşyalarınızı görünce bunlar araca sığmaz eşyanız fazla der. Bu durumda ya yeni bir nakliyeci getirir, yada taşınmayı gerçekleştirmez ve çekip gider. İkinci husus ise eşyalarınızın çoğu kamyona yüklendikten sonra sığmayacağı anlaşılmıştır. Bu durumda ise ikinci sefer yapıp eşyalarınızı taşıyacaktır. Bu durumda ek ücret demektir. Bu sorunun çözümü eşyalarınız için bir lise hazırlayıp bu listeyi nakliye yetkilisi ile paylaşabilirsiniz.Şirket yetkilisi böylece eşyalarınızı için uygun kamyon/kamyonet ile gelecektir.