Gebzede Korsan Nakliyat Firmaları (Emek Hırsızları)

gebzede-korsan-nakliyat-firmalari-emek-hirsizlariBir nakliye firmasının korsan olabilmesi için ya yasal belgelerinin eksik veya yetersiz olması gerekir, ya da başka bir firmayı taklit etmesi gerekir. Her iki durumda da netice müşterinin aleyhine olacaktır. Gebze evden eve nakliyat işinde bir çok belgesiz firma bulunmaktadır. Bu firmaların iş anlayışı günün zararını kurtarma temelinde olduğu için müşteriyi memnun etme endişeleri bulunmamaktadır. Onlar verdikleri hizmetin kaliteli olup olmadığına bakmazlar, iş sonunda aldıkları miktara bakarlar. Onlar için müşteri sürekli akan su gibidir, en azından buna inanırlar.Denetim merkezlerinin yokluğu ya da yetersizliği ve taşıma sektörünündeki artan talep bu davranışların temel nedenidir.
İkinci tür gebzede korsan evden eve nakliyat firmaları ise ya sektörde isim yapmış başka bir firmanın ismini, o civarda ün kazanmış bir iş yerinin adını, logosunu kullanarak rant elde etmeye çalışırlar, ya da kendilerini büyük bir firmanın bir uzantısı olarak göstermektedirler. Her iki durumda da bu sahte firmaların müşteri kaybetme endişeleri olmadığı için her türlü hile ile piyasayı ve müşteriyi mağdur etmektedirler.
Siz siz olun emeğe saygı gereği bu tür sahte kimlikli firmalara itibar etmeyin. Hakkıyla işini yapan firmalar ile ev ve iş yerinizi taşıtın. Aynı ismi kullanan firmalara şüphe ile yaklaşın, bu işten mağdur olan siz olmayın.
Arama motoruna Gebze evden eve nakliyat yazdığınızda ilk sayfada onlarca nakliye firmasının web sitesi yer almaktadır.Ama ilk sayfa da diye aldanmayın. Sitenin içeriğine baktığınızda şahşalı bir görünüm vardır. İşte X nakliyat yıllardır hizmetinizde. O X nakliyat kaç yıldır bu işi yapıyor? Bu kadar tecrübemiz var diyerek tecrübe sahibi olmuş olmuyor. Gebze de bulunan bir mekanın adını firma adı yapar. Siz değerli müşterilerimizde işte şu mekan nakliye işiyle de uğraşıyormuş bu firma kaliteli firmadır diye düşünerek aldanıyorsunuz. Ama oysa durum hiçte öyle değildir. Sadece o markanın adını çalar. Kendi firmasının adı yapar. En ucuz fiyatları sunar size. İşi sizden aldıktan sonra da tecrübesiz elemanlar getirerek eşyanızı kırar dökerler. Siz değerli müşterilerimiz!!!
Eğer siz de böyle sahte firmalarla taşınmak istemiyorsanız herşeyden önce o firmanın logolu bir aracının, K3 belgesi(nakliye işi yapabilir belgesidir) ve bu işi uzun yıllardır yapmış olduğuna dikkat ediniz.
Hisaroğlu Nakliyat olarak bu tür korsan ve emek hırsızı olan firmaları kınıyoruz. Değerli müşterilerimizin bu tür sahtekarlıklara gelmemeleri için web sayfamızda elimizden geldiğince bilgilendirme yapacağız.
Kaliteli ve güvenli bir taşıma gerçekleştirmek istiyorsanız bizi tercih ediniz.

Firmanın Aracının Logosu Neden Olmalı?
Gebze evden eve nakliyat sektöründe kullanılan araçların logolu ve logosuz olarak iki ayrı gruba ayırabiliriz. Logolu araçlarda firma adı, nakliye firmasının iletişim bilgileri ve web sitesi gibi firmayı net olarak tanımlayan bilgiler bulunmaktadır. Peki, logosuz (üzerinde bilgi olmayan) olan kamyonla gelen firma geçekten sizin anlaştığınız firma mı? Bunu doğrulamak için herhangi bir şey yapıyor musunuz? Eğer gelen firma sizin en başta anlaştığınız tüm detayları konuştuğunu bir firma değil ise taşınma aşamasında sorun çıkabilir. Bu nedenle anlaştığınız firmaya nasıl bir araç ile geleceği ve kamyon/kamyonet plakasını isteyerek firmanın size başka bir nakliyeci yönlendirmesini engellemeniz lazım gelir. Eğer önceden aracın plakası almazsanız ve firmanın size başka bir nakliyeci göndermemesi için tembihleyip önleminizi almadıysanız. Kapınıza gelen araç anlaştığınız firmaya mı yoksa başka bir firmaya mı ait bunu belirlemeli ve stratejinizi ona göre belirlemelisiniz. Bu iki konu ile ilgili yazdığımız aşağıdaki önerileri de dikkate alabilirsiniz.
gebzede-korsan-nakliyatEğer bu söylediklerimizden herhangi birini işleme koymadıysanız o zaman şu aşamaları gerçekleştirerek evinizi taşımaya gelen firmanın anlaştığınız firma mı yoksa başka bir firmamı kolayca öğrenebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay gelen firma yetkilisine “X firma mı?” gibi anlaştığınız firmanın ismini paylaşmak yerine “Hangi firmadan geldiniz?” gibi bir soru soru sormak. İşçiler veya firma yetkilisi firma ismini yanlışlıkla söyleyebilir böylece gelen firmayı kolayca tespit edebilirsiniz. Burada siz “X firma mı?” diye bir soru sorduğunuzda gelen firma anlaştığınız firma değilse bile size “Evet biz X firmayız.” diyebilir.
Eğer bu fikir işe yaramadıysa hiç açık vermeden yeni planı devreye alabilirsiniz.
Nakliye firmasından taşınmadan önce sözleşme imzalamak istediğinizi ve irsayelerinin de olup olmadığını sorun size getirecekleri sözleşeme ve faturalarda mutlaka şirket ismi geçecektir.
Siz sayın müşterilerimize tavsiyemiz;
Bir firma eğer gebze evden eve nakliyat işini hakkıyla yapıyorsa, kurumsal ise her zaman markasını logolaştırır. Unutmayın ki bu sektörde çalışan ve ülke topraklarında iş yapan her iş yerinin faturası ve o işi yaptığına dair bir belgesi olur. Bu yüzden değerli müşterilerimiz her zaman firmadan yetki belgelerini ve kaşeli bir sözleşme isteyin.