Gebze Evden Eve Nakliyat Kaç Saat Sürer

Kocaeli içinde Darıca’dan Gebze’ye taşınacak 2+1 evin nakliyesine refakat ettik ve müşterilerimiz için her anı not aldık. Neden mi böyle bir şey yaptık müşterilerimizden sürekli gelen taşınmanın ne kadar süre alacağı ile ilgili sorulara cevap vermek için. Bu yazımız sayesinde sorunuza açık bir şekilde cevap vermeyi amaçlıyoruz. Daha öncede bellirtiğimiz gibi evden eve nakliyat sektöründe tahmin edileceğinizde çok müşteri mağduriyeti yaşanmaktadır. Bu sebepten ötürü bize sorulan sorular veya talepler doğrultusunda  sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirici yazılar yazmaya özen gösteriyoruz.

gebze-nakliyat-kac-saat-surer

Taşıma işlemine başlama saati : sabah altı

Sabah erkenden uyandık. Bildiğimiz kadarıyla elemanlar saat 6:45’te depoda olacak ve nakliyat ile ilgili bilgilendirilme yapılacakmış. Bu nedenle hızlı bir kahvaltı yaptıktan sonra Hisaroğlu Nakliyat deposuna doğru yola çıktık.

Taşıma işlemi öncesi hazırlık saati: altı kırk

Depoya 5 dakika erken geldik, tüm elemanlarla tanıştıktan sonra, bize de kısa bir şekilde bilgilendirme yapıldı. Elemanlar artı  şoför ile birlikte 5 kişi idi. Şoför aynı zamanda takım lideri konumunda. Saat sekizde Darıca’da nakliye işlemi başlayacak, eşyalar  üçüncü katta ve Gebze’ ye 2 kata taşınacak paketleme malzemeleri araca yüklenmiş ve elemanlar son olarak adres ile ilgili bilgi verildikten sonra yola çıktık.

Taşıma işlemi öncesi bilgilendirme saati: yedi elli

Müşterinin mektup adresine on dakika erken geldik ve elemanlardan  yetkili kişi olan Yavuz Bey ev sahibi ile iletişime geçerek on dakika sonra geleceklerini haber verdikten sonra

bizde bu süre zarfında son hazırlıkları yaptıktan sonra sürenin  dolmasını bekledik. Saat sekizi beş dakika geçmişti ki taşınacak evin kapısını vurduk. Kapı açıldı ve yetkili eleman olan Yavuz Bey kısa bir bilgilendirmeden sonra sürecin nasıl gelişeceği ile ilgili müşterisine bilgilendirme yapıyor  ve müşterisinin isteklerini dinledikten sonra elemanlar hadi başlayalım diyerek süreci başlatıyor.
Taşıma işlemine başlama saati: sekiz otuz
Kadromuz işe salondan başladı ikişer ikişer gruplar  halinde önce koltuk takımları havalı naylon patpatlarla ambalajlandı, bir sonra ki aşamada  konsol, vitrin, ünite ve televizyon demonte edildi ve ambalajlandı. Sehpalar, masa ve sandalyeler paketlendi. Bir saat dolmamıştı ki salon taşınmaya hazırlanmıştı.

Taşıma işleminin son bulma saati: onbir kırk beş 

Saat on iki olmadan salon, mutfak, oturma odası, yatak odası dahil bütün eşyalar 4. 50 uzunluğu olan 2.45 metre yüksekliği olan evden eve nakliyat için özel dizayn edilmiş kamyonuna taşınmıştı bile son olarak geride kalan herhangi bir eşya var mı diye kontrol edildikten sonra kamyonun kapıları kapandı.

gebze-evden-eve-nakliyat-kac-saat- surer

Boşatlma işleminin başlama saati: oniki otuz
Yeni adrese gitmemiz pek uzun sürmedi çünkü takdir edersiniz ki Gebze ve çevresinde İstanbul’daki gibi trafik yoğunluğu bulunmamaktadır. Yeni adrese varmadan önce elemanlar müsait bir yerde öğle yemeği molası verdikten sonra taşınılacak evin kapısına kamyon yanıştırılır ve taşıma işlemi tekrardan başlar. İlk önce montaj yapılacak eşyalar taşınır gardolabı gibi ekipteki mobilyacı arkadaş bunları monte ederken diğer elemanlar eşya taşımaya ve eşyaları paketleme malzemesinden çıkarmak için çalışıyordu.

Yerleştirme işleminin saati: ondört sıfır sıfır

Bir yandan eşyalar taşınıyor ve ev sahibinin istediği odalarda istenilen yerlere yerleştiriliyor. Kolilerin açılması için ev sahibi de yardımcı oluyordu. Mutfak eşyalarını yerine yerleştiriken diğer yanandan mobilyacı eleman yatak odasının kurulumunu bitirip salona geçiyor tabi bu arada eşya akışıda devam etmektedir.
Boşatlma işleminin son bulma saati: ondört otuz

Saat  14:30 da bütün taşıma işlem sona ermiş idi. Arabada hangi eşyalar kaldı diye kontrolle inen ev sahibi kamyonun tamamen boşaltıldığını gördüğü vakit şaşkınlığını gizleyemedi. Artık sadece  evdeki eşyaların montajları ve yer belirleme işlemi geride kalmıştır.
Son kontroller ve ödeme saati: onüç sıfır sıfır

Son montaj ve yer belirleme işlemi bittikten sonra herkes işi bırakmıştı sadece Yavuz Bey ve ev sahibi Tekin Bey eşyaları ellerindeki taşınacak eşya listesine göre kontrol ediliyordu. Kontrol bittikten sonra Tekin Bey Yavuz Beye ödemeyi yaptı ve tüm ekibe teşekkür ettikten sonra evden ayrıldık. Özetle 2+1 gebze evden eve nakliyat işlemine eşlik ettik eve saat sekizde başlayan taşıma işi saat üç olmadan bitmişti.

Hisaroğlu Nakliyat olarak iyi günlerde oturmanızı dileriz…